Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Celestynów – Finał

15 października 2017

15 października dotrzemy do CEL’u!!!

Na wielki finał cyklu Małej Ligi XC zapraszamy wraz z Nadleśnictwem Celestynów do Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie
Jeden z naszych głównych Partnerów, Nadleśnictwo Celestynów będzie współorganizatorem ostatniego w tym roku etapu Małej Ligi, który – tego jesteśmy pewni – na długo zapadnie w Waszej pamięci.

Trasa finałowego etapu prowadzi przez malownicze tereny leżące w sąsiedztwie Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie. Długość pętli wyniesie nie całe 3 km z sumą przewyższeń ok 60 m (dla dzieci z kategorii Kids długość pętli ok 1,3 km). Nie zabraknie dłuższych, szerszych odcinków (trochę miejsc do wyprzedzania) ale zróżnicowanie terenu może zaskoczyć, gdyż z głównych dróg nie widać kryjących się w lesie wzniesień. Na trasie będzie niemalże każdy rodzaj podłoża: utwardzona droga, leśne ścieżki, piach, korzenie, a nawet woda (w jednym miejscu po opadach jest szansa na zmoczenie skarpetek 🙂 ).

W pierwszej części pętli będą fragmenty z luźnym piachem, który z pewnością zmusi większość zawodników do zejścia z roweru – podczas objazdu trasy kolarze stwierdzili, że to takie płynne przejście Małej Ligi do rozpoczynającego się niedługo sezonu przełajowego 🙂

W porównaniu do wszystkich etapów Małej Ligi XC skalę trudności finałowej rundy subiektywnie oceniamy na średnio-trudną.

Podczas całej imprezy specjalnie dla najmłodszych (ale zapewniamy, że nie tylko dzieciaki będą zachwycone) Centrum Edukacji Leśnej będzie otwarte. Będzie można obejrzeć przygotowane ekspozycje i wystawy oraz zdobyć dużo ciekawych informacji o otaczającej przyrodzie. Serdecznie polecamy również odwiedzenie „Goździkowego Bagna” leżącego kilkadziesiąt metrów od Centrum Edukacji Leśnej. Ten piękny zakątek jest tego wart.

UWAGA – ilość rund!!

Wyścig 1 – 2 rundy Kids

Wyścig 2 – 2 rundy

Wyścig 3 – 4 rundy

Wyścig 4 – 6 rund

Ogólny program zawodów

09:00 start imprezy, zgłaszanie uczestników w biurze zawodów

10.00 wyścig 1 – kategorie: Kids D1, D2, C1, C2

11.00 wyścig 2 – kategorie: juniorka młodsza, młodzik, młodziczka

12.00 wyścig 3 – kategorie: (kobiety) juniorka, elita, Ladies, (mężczyźni) junior młodszy, masters II, masters III, masters IV

14.00 wyścig 4 – kategorie: junior, elita, masters I

Podział na kategorie wiekowe dostępny w regulaminie.

Dekoracje po poszczególnych wyścigach.
Po zakończeniu ostatniego wyścigu – dekoracja pozostałych kategorii, których wcześniej nie uda się udekorować, losowanie upominków dla zawodników i zakończenie imprezy.

UWAGA! Ze względu na dekorację klasyfikacji generalnej kategorii KIDS po pierwszym wyścigu i MŁODZIK po drugim wyścigu może dojść do niewielkiego przesunięcia pozostałych startów.

Dekoracje w klasyfikacji generalnej pozostałych kategorii po wszystkich wyścigach!

Jak dojechać?

Ze względu na remont ul. Armii Krajowej (dojazd od strony Otwocka) zalecamy wszystkim dojazd na miejsce startu od Szosy lubelskiej (DK 17) od miejscowości Jatne.

Partnerem wyścigu jest Miasto Otwock

 

Czekamy na Was 15 października!!!

Ekipa Małej Ligi Xc

Szczegóły

Data:
15 października 2017

Miejsce

Celestynów
Centrum Edukacji Leśnej
Celestynów, mazowieckie Polska