Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

20.05 – Lasek XC

20 maja 2018

Zapraszamy na premierową trasę, która znajduje się we wsi Lasek, w powiecie otwockim, w gminie Celestynów.

Przygotowaliśmy dla Was bardzo interwałową trasę, z wieloma zakrętami szybkimi zjazdami i sztywnymi podjazdami. Ze względu na wysokie temperatury i brak opadów podłoże jest bardzo wysuszone i w niektórych miejscach jest sporo piachu, ale staraliśmy się wytyczyć ścieżkę w taki sposób, aby to nie piach, a Wasza siła i wytrzymałość dyktowały warunki podczas wyścigu.

Profil trasy jest bardzo nietypowy, gdyż start liczącej niewiele ponad 3 km pętli znajduje się prawie w najwyższym punkcie.

Wyścig rozpoczniecie prostą w miasteczku zawodów, która po prawie 100 m zakręca o 180 stopni, żeby zaraz wjechać na ścieżkę i zniknąć w lesie. Pierwsze 350 m to ciągły zjazd, ale ze względu na piach i kilka ciasnych zakrętów będziecie musieli uważać. Później mamy pierwszy ciasny podjazd, żeby zaraz znów znaleźć się na dole i złapać dosłownie 5 oddechów przed kolejnym szerszym podjazdem. Na szczycie wzniesienia wjeżdżamy między drzewa żeby zjechać z drugiej strony wzniesienia. Na dole mijamy myśliwską ambonę, żeby z powrotem wspiąć się na górkę. Na jej szczycie skręcamy między drzewa żeby dojechać do równoległej drogi, którą z bardzo dużą szybkością pomkniemy na dół… ale musimy uważać ponieważ na samym dole czeka nas techniczny zakręt pod kątem 90 stopni do kolejnego podjazdu. Do tego miejsca wrócimy tą samą drogą, która zostanie przedzielona na dwie strony: podjazdową i zjazdową. Stąd widać już będzie leśną altanę, ale czeka nas jeszcze zjazd, aby zaraz potem rozpocząć najdłuższy i najcięższy podjazd całej rundy. Kiedy znajdziemy się na jego szczycie z góry zobaczymy już całe miasteczko zawodów. Jeszcze tylko ostry zjazd, krótka runda, dwie proste na urokliwej łące i rozpoczynamy kolejną rundę…

Suma przewyższeń jednej rundy wyniesie nieco ponad 50 m.

Ogólny program zawodów

09:00 start imprezy, zgłaszanie uczestników w biurze zawodów

10.00 wyścig 1 – kategorie: Kids D1, D2, C1, C2

11.00 wyścig 2 – kategorie: juniorka młodsza, młodzik, młodziczka

12.00 wyścig 3 – kategorie: (kobiety) juniorka, elita, Ladies, (mężczyźni) junior młodszy, masters II, masters III, masters IV

14.00 wyścig 4 – kategorie: junior, elita, masters I

Podział na kategorie wiekowe dostępny w regulaminie

Dekoracje odbędą się po poszczególnych wyścigach.
Po zakończeniu ostatniego wyścigu dokonamy dekoracji pozostałych kategorii, których wcześniej nie uda się udekorować. Na koniec nastąpi losowanie upominków dla zawodników i zakończenie imprezy.

WAŻNE!!! – ilość rund w poszczególnych wyścigach!!!

Wyścig 1 – 2 rundy dla kategorii Kids – rundy skrócone i łatwiejsze

Wyścig 2 – 2 rundy normalne

Wyścig 3 – 4 rundy normalne

Wyścig 4 – 6 rund normalnych

 

Na wyścig najlepiej dojechać wpisując w nawigacji adres: Lasek 44, 05-430. W Celestynowie najszybciej będzie dojechać do ulicy Otwockiej i skręcić w ulicę Radzińską, skąd na zawody doprowadzą Was nasze drogowskazy. Samochody będzie można zostawić na drodze szutrowej należącej do Nadleśnictwa Celestynów, a do miasteczka zawodów trzeba będzie dojść/dojechać na rowerze ok 400 m leśną drogą.

Serdecznie zapraszamy!

Nie może Was zabraknąć!!!

Szczegóły

Data:
20 maja 2018

Miejsce

Lasek
Lasek, mazowieckie Polska + Google Map