Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

19 sierpnia – Mała Liga MTB Maraton – Mińsk Mazowiecki

19 sierpnia 2018

Kochani!!!

W końcu odkrywamy wszystkie karty!!!

Nie mogliśmy już się doczekać, żeby przekazać Wam tę informację.

19 sierpnia wraz z Mińską Grupą Rowerową chcemy zaprosić Was na maraton MTB. Będzie to dla nas debiut w takiej formule, ale dołożymy wszelkich starań, żeby przenieść atmosferę i klimat z naszych wyścigów XC. Chcemy, żeby kibice choć trochę mogli śledzić i kibicować zawodnikom, dlatego przygotowujemy dla Was trasę, która będzie wytyczona na rundzie ok. 20 – 25 km. Na krótkim dystansie „Adventure” zawodnicy pokonają JEDNĄ pętlę, a na długim „Challenge” będą się zmagać z DWIEMA pętlami. Nie zabraknie również krótkiego dystansu dla dzieci i młodzieży!!!

Opis trasy:

Miasteczko zawodów oraz start wyścigu będzie miał miejsce na stadionie MOSiR przy ul. Sportowej 1. Zawodnicy okrążą stadion i zaraz po wyjeździe z MOSiR skręcą w lewo, w drogę szutrową. Tutaj będzie szansa na wypracowanie dobrej pozycji przed skrętem w pierwszy techniczny singiel. Tutaj trzeba będzie uważać, ponieważ będzie ciasno i momentami stromo. Na szutrówkę wracamy po ok 800 m, żeby za chwilę przeprawić się przez płytką rzeczkę Srebrną. Dziś głębokość wody wynosi 10 cm i nie powinno być głębiej, tak więc da się przejechać suchą stopą 🙂 . Zaraz po przejechaniu rzeczki jedziemy singlem w lewo żeby wyjechać pod górę na ścieżkę.

Później czeka nas bardzo fajny fragment biegnący częściowo po ścieżkach z ostatniej edycji Małej Ligi XC. Nie zabraknie więc szybkich singli, technicznych zakrętów, ciekawych zjazdów i cięższych podjazdów.

Na ok. 6 km będzie skrzyżowanie leśnych duktów, na którym dzieciaki pojadą w prawo na swojej pętli JUNIOR, a pozostali pojadą w lewo. Przecinamy drogę gminną i zaczynamy nieco bardziej płaską i szybszą część trasy. Zanim jednak rozpędzimy się na dobre czeka nas niespodzianka – przeprawa przez rzeczkę Mienię 🙂

Na drugim brzegu Mieni czeka nas nieco bardziej dziewiczy fragment drogi, który wyprowadzi nas na drogę szutrową, a ta, zaraz po przekroczeniu drogi gminnej zaprowadzi nas między leśne działki letniskowe. Teren delikatnie faluje i na pewno w w nogach będzie można poczuć już przejechane 12 km.

Na ok. 13 km przejeżdżamy w bezpośrednim sąsiedztwie Rezerwatu Przyrody „Bagno Pogorzel”, którego niestety nie będzie można zobaczyć z naszej trasy, ponieważ rezerwat znajduje się za niewielkim wzniesieniem – niemniej jednak zachęcamy do odwiedzenia tego urokliwego miejsca już na spokojnie ponieważ naprawdę warto!

Chwilę później będziemy mieli dłuższą prostą, na której – ze względu na piach – trzeba będzie wybrać odpowiednią ścieżkę… nie podpowiadamy, którą stroną jechać, żeby Wasza rywalizacja była jeszcze ciekawsza 🙂

Na 15 kilometrze czeka nas krótki techniczny podjazd obok leśnej wydmy. Później jedziemy leśną drogą, która zaprowadzi nas do przejazdu przez drogę gminną, żeby dojechać do wsi Tartak. W tym miejscu wjedziemy na fragment asfaltowej drogi i tutaj należy zachować SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ, ponieważ będziemy jechać tą drogą ok. 400m. Prosimy tutaj o trzymanie się prawej strony drogi i bezwzględne przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Później po raz ostatni przekraczamy drogę gminną, aby dojechać do miejsca, w którym dzieciaki odjeżdżały na pętlę JUNIOR.

Po ok 1 km wjeżdżamy na drogę szutrową, z której wjeżdżamy na ostatni fragment trasy – ścieżkę, która przez ok. 2,5 km biegnie niemalże cały czas delikatnie pod górę.

Zawodnicy z krótkiego dystansu ADVENTURE jadą na finisz na stadion, a zawodnicy jadący dystans CHALLENGE rozpoczynają drugą identyczną rundę.

Parafrazując znany cytat „nie przenoście nam stolicy do Krakowa”… niestety gór na Mazowsze również nie przeniesiemy 🙂 , ale jesteśmy przekonani, że trasa przypadnie Wam do gustu.

Na trasie będą więc typowe dla Mazowsza akcenty: płaskie leśne, szutrowe i polne drogi oraz nieco piachu… ale nie zabraknie też fajnych podjazdów i zjazdów oraz tak lubianych przez Was singli.

 

Profil trasy:

Długość pętli:

JUNIOR – ok. 8,5 km

ADVENTURE – ok. 22 km

CHALLENGE – ok. 44 km

Całkowita suma przewyższeń na JEDNEJ rundzie wynosi ok 95m

 

PRZYPOMINAMY!!! MAŁA LIGA MTB MARATON ODBYWA SIĘ W NIEOGRANICZONYM RUCHU ULICZNYM DLATEGO PROSIMY O ZACHOWANIE SZCZEGÓLNEJ OSTROŻNOŚCI O PRZESTRZEGANIA PRZEPISÓW RUCHU DROGOWEGO!!!

 

Program zawodów:

08:30 start imprezy, zgłaszanie uczestników w biurze zawodów

09:30 start kategorii: Kids D1, D2, C1, C2, młodziczka, młodzik – runda JUNIOR

11:00 start zawodników na dystansie CHALLENGE – DWIE RUNDY (ok. 50 km)

11:10 start zawodników na dystansie ADVENTURE – JEDNA RUNDA (ok. 25 km)

11:20 dekoracja zawodników kategorii Kids, młodziczka, młodzik

14:00 dekoracja zawodników dystansu Adventure i Challenge

– po zakończeniu dekoracji loteria drobnych upominków dla wszystkich zawodników i zakończenie imprezy.

Zawodnicy będą ścigać się w kategoriach zbieżnych z tymi, które mamy w cyklu Mała Liga XC.

 

WAŻNA INFORMACJA!

Samochody będzie można zaparkować przy ul. Sportowej, jednak rekomendujemy skorzystanie z parkingu „Parkuj i Jedź” przy ul. Zbigniewa Mirosza (ok. 300 m od stadionu MOSiR)

 

Wszystkie szczegółowe informacje znajdują się w REGULAMINIE

 

Serdecznie zapraszamy!

Ekipa Małej Ligi XC oraz Mińskiej Grupy Rowerowej

Szczegóły

Data:
19 sierpnia 2018

Miejsce

Mińsk Mazowiecki, ul. Sportowa 1
Sportowa 1
Mińsk Mazowiecki, mazowieckie Polska
+ Google Map