Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

30.06 – Zagórze XC

30 czerwca 2018

Zapraszamy na szósty etap naszego cyklu, który odbędzie się w Zagórzu, w gminie Wiązowna. Ta trasa została przez nas wybrana w zeszłym roku i bardzo przypadła Wam do gustu.

Na zawody dostaniemy się od Szosy Lubelskiej. Jadąc od strony Warszawy po ok. dwóch km od skrętu z Traktu Brzeskiego w Szosę Lubelską  skręcamy w prawo w ul. Zagórską. Jedziemy do samego końca (ok. 2 km), gdzie przy pętli autobusowej zobaczycie już miasteczko zawodów. Samochody będziecie mogli zostawić na przygotowanym parkingu.

Trasa tylko z pozoru wydaje się dość łatwa, ale zawodnicy startujący w Zagórzu w zeszłym roku potwierdzili, że kolejne okrążenia dawały się mocno we znaki, a miejsc na złapanie oddechu nie było zbyt wiele.
Początek rundy prowadzi dość szeroką drogą, która po 200 metrach przechodzi w malowniczy singiel by znów dojechać do szerszego leśnego duktu, na którym będzie można wyprzedzić. Później czeka nas kilka zakrętów, które raczej nie pozwolą na złapanie rytmu. Oprócz miejsc, gdzie spokojnie zmieści się obok siebie dwóch zawodników nie zabraknie technicznych zjazdów i podjazdów, które trzeba będzie pokonywać solo. Jeśli więc czujemy, że mamy mocniejsze nogi niż rywale, warto wykorzystać szersze odcinki, żeby mieć dobrą pozycję wyjściową na trudniejszych odcinkach.o wyprzedzać. Oprócz walorów technicznych trasa jest również bardzo malownicza. W pewnym momencie singiel zaprowadzi nas nad urocze jeziorko w samym sercu lasu. Na rundzie znajduje się sporo krótkich i sztywnych podjazdów, które naszpikowane korzeniami są jeszcze trudniejsze do podjechania. Nie będzie wstydu, jeśli na ostatnim podjeździe podprowadzicie rowery, ponieważ jest napraaaawdę stromy, a skalę trudności na pewno podniesie mało przyczepna nawierzchnia.
Rundę kończymy prawdziwym roller coasterem, który dla niektórych może być technicznym wyzwaniem.

UWAGA!!! Na nasze wakacyjne edycje (czerwiec, lipiec) szczególnie chcielibyśmy zaprosić dzieciaki, które jeszcze u nas nie startowały. Specjalnie dla NOWYCH adeptów jazdy na rowerze przygotowaliśmy zniżkową cenę pakietu startowego, która wyniesie 30 zł. W cenę pakietu startowego wliczony będzie numer startowy, obowiązujący już do końca cyklu w 2018r.

Masz sprawny rower (preferowany górski) i KASK??? Wystartuj w Małej Lidze XC

Uwaga!!! ILOŚĆ RUND!!!
wyścig 1 – 3 rundy KIDS (runda skrócona i łatwiejsza technicznie)
wyścig 2 – 2 rundy
wyścig 3 – 4 rundy
wyścig 4 – 6 rund

Ogólny program zawodów

09:00 start imprezy, zgłaszanie uczestników w biurze zawodów

10.00 wyścig 1 – kategorie: Kids D1, D2, C1, C2

11.00 wyścig 2 – kategorie: juniorka młodsza, młodzik, młodziczka

12.00 wyścig 3 – kategorie: (kobiety) juniorka, elita, Ladies, (mężczyźni) junior młodszy, masters II, masters III, masters IV

14.00 wyścig 4 – kategorie: junior, elita, masters I

Podział na kategorie wiekowe dostępny w regulaminie.

Dekoracje po poszczególnych wyścigach.
Po zakończeniu ostatniego wyścigu – dekoracja pozostałych kategorii, których wcześniej nie uda się udekorować, losowanie upominków dla zawodników i zakończenie imprezy.

Poniżej krótki filmik z objazdu trasy z zeszłego roku.

Serdecznie dziękujemy za pomoc Mazowieckiemu Centrum Neuropsychiatrii oraz Zespołowi Szkół w Zagórzu za pomoc w organizacji wyścigu i udostępnienie parkingów.

 

Zapraszamy do zapisów

Pozdrawiamy

Ekipa Małej Ligi XC

Szczegóły

Data:
30 czerwca 2018

Miejsce

Wiązowna, Zagórze
Wiązowna, ul. Zagórska
Zagórze, mazowieckie 05-079 Polska
+ Google Map