Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

4 sierpnia – Mińsk Mazowiecki XC

4 sierpnia 2018

UWAGA!!! W końcu odkrywamy karty!!!

Zapraszamy na PREMIEROWĄ trasę XC do Mińska Mazowieckiego! Wyścig pod nazwą „wokół najstarszej sosny w Polsce” będzie wyjątkowy pod wieloma względami.

Charakter trasy jest zupełnie inny od dotychczasowych wyścigów Małej Ligi XC. Pętla jest dłuższa, ale jej pokonanie może zająć mniej czasu, ponieważ trasa jest wyjątkowo szybka.

Kiedy pierwszy raz miejsce pokazał nam Robert Rosochacki jeszcze długo po objeździe trasy uśmiech nie schodził nam z paszczy 🙂

Na trasie jest trochę dłuższych prostych, ale techniczne single, sztywne podjazdy, nagłe zawrotki czy meeeega zjazdy powinny dać Wam niesamowitą radość ze ścigania. Jesteśmy pewni, że niektórzy z Was zakochają się w tym miejscu.

Prosta start/meta umiejscowiona jest na szutrowym dukcie leśnym. Po ok. 200 m kolarze skręcą w prawo w ciasny zakręt, gdzie będzie pierwszy węższy selektywny podjazd. Tutaj zaczyna się bardziej wymagająca część rundy usiana na przemian zjazdami, sztywnymi i krótkimi podjazdami oraz ciasnymi zakrętami. Taki rollercoaster będzie trwał przez całe 1700 m, aż trasa nieco się uspokoi.

Przez kolejne 1000 m mamy wrażenie, jak byśmy cały czas jechali w dół. Tutaj prędkości będą naprawdę duże i wiemy o tym, że miejsce, w którym pozornie można odpocząć będzie Was tylko napędzać do jeszcze większego wysiłku.

Ok. 3,5 km będzie bardzo trudny odcinek ze zjazdem wprost do rzeczki Srebrnej 🙂 …ale nie bójcie się, nie zafundujemy Wam przymusowej kąpieli (no chyba, że ktoś będzie bardzo chciał). Tuż nad rzeczką będzie singiel zakończony stromym podjazdem.

Niespełna 500 m do mety każdego okrążenia trasa poprowadzi wokół pomnika przyrody, jakim jest najstarsza sosna w Polsce. Stąd zostanie nam już kilka zakrętów, łagodniejszych zjazdów i podjazdów, żeby z bocznej ścieżki wyjechać na szutrową drogę, skąd widać już będzie naszą niebieską bramę startową.

Długość pętli wyniesie ok. 4,4 km, a suma przewyższeń to ok. 50 m.

Dla dzieci pętla będzie oczywiście skrócona, ale z pewnością znajdą się na niej trudniejsze odcinki.

Profil trasy poniżej

Ogólny program zawodów

09:00 start imprezy, zgłaszanie uczestników w biurze zawodów

10.00 wyścig 1 – kategorie: Kids D1, D2, C1, C2

11.00 wyścig 2 – kategorie: juniorka młodsza, młodzik, młodziczka

12.00 wyścig 3 – kategorie: (kobiety) juniorka, elita, Ladies, (mężczyźni) junior młodszy, masters II, masters III, masters IV

14.00 wyścig 4 – kategorie: junior, elita, masters I

Podział na kategorie wiekowe dostępny w regulaminie

Dekoracje odbędą się po poszczególnych wyścigach.
Po zakończeniu ostatniego wyścigu dokonamy dekoracji pozostałych kategorii, których wcześniej nie uda się udekorować. Na koniec nastąpi losowanie upominków dla zawodników i zakończenie imprezy.

WAŻNE!!! – ilość rund w poszczególnych wyścigach!!!

Wyścig 1 – 2 rundy dla kategorii Kids – rundy skrócone i łatwiejsze

Wyścig 2 – 2 rundy normalne

Wyścig 3 – 4 rundy normalne

Wyścig 4 – 6 rund normalnych

 

Na wyścig najlepiej dojechać wpisując w nawigacji adres: Mińsk Mazowiecki, Stankowizna, a miasteczko zawodów będzie się znajdowało na parkingu leśnym ok. 1,2 km od skrzyżowania z ul. gen. Sosnkowskiego.

Parking dla samochodów będzie umiejscowiony po drugiej stronie ulicy Stankowizna rozgrywanego wyścigu dlatego bardzo prosimy o ostrożność przy przechodzeniu przez ulicę.

Patronem honorowym wyścigu zostało Nadleśnictwo Mińsk Mazowiecki

Serdecznie zapraszamy!

Ekipa Małej Ligi XC

Szczegóły

Data:
4 sierpnia 2018

Miejsce

https://goo.gl/maps/zuvnN93BJ922
https://goo.gl/maps/zuvnN93BJ922 + Google Map