Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Otwock/Karczew, Łyse Góry

8 kwietnia 2017

Zapraszamy na drugi etap cyklu Mała Liga XC, który odbędzie się już 8 kwietnia na pograniczu gmin Otwock i Karczew na tzw. Łysych Górach.

Dokładamy wszelkich starań, żeby nasze wyścigi były ciekawe i wymagające. Tym razem czeka nas trasa o nieco innym charakterze niż ta na Meranie, czy Górze Lotnika. W pierwszej części pętli (która będzie również trasą Małej Ligi XC Kids o długości ok. 1,7 km) będziemy mieć nieco więcej dłuższych i płaskich odcinków, na których stawka z pewnością się rozciągnie. Prawdziwa zabawa czeka nas jednak w drugiej części pętli, gdzie aż TRZY razy wjedziemy na szczyt Łysej Góry, na którym czeka nas niełatwa sekcja techniczna.

Łączna długość pętli to ok. 3,7 km o sumie przewyższeń ok 50 m. Teren, na którym wytyczyliśmy pętlę to obszar wydmowy, tak więc piach jest jego naturalnym podłożem. Staraliśmy się ominąć i wyeliminować najbardziej piaszczyste odcinki, ale te które pozostały sprawią, że rywalizacja będzie jeszcze ciekawsza 🙂
Na start najłatwiej będzie dostać się od ulicy Poniatowskiego w Otwocku (od ul. Narutowicza skręcamy w leśny – szutrowy odcinek ul. Poniatowskiego, stamtąd na start zaprowadzą nas drogowskazy Małej Ligi XC).

WAŻNE!!! – ilość rund w poszczególnych wyścigach!!!

Wyścig 1 – 2 rundy dla kategorii Kids – runda skrócona i łatwiejsza

Wyścig 2 – 2 rundy normalne

Wyścig 3 – 4 rundy normalne

Wyścig 4 – 6 rund normalnych

Ogólny program zawodów

09:00 start imprezy, zgłaszanie uczestników w biurze zawodów

10.00 wyścig 1 – kategorie: Kids D1, D2, C1, C2

11.00 wyścig 2 – kategorie: juniorka młodsza, młodzik, młodziczka

12.00 wyścig 3 – kategorie: (kobiety) juniorka, elita, Ladies, (mężczyźni) junior młodszy, masters II, masters III, masters IV

14.00 wyścig 4 – kategorie: junior, elita, masters I

Podział na kategorie wiekowe dostępny w regulaminie.

 

Dekoracje po poszczególnych wyścigach.
Po zakończeniu ostatniego wyścigu – dekoracja pozostałych kategorii, których wcześniej nie uda się udekorować, losowanie upominków dla zawodników i zakończenie imprezy.

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu z objazdu trasy 🙂

Wsparcia drugiego etapu Małej Ligi XC udzieliły:

miasto Karczew

oraz miasto Otwock

Bardzo dziękujemy i serdecznie zapraszamy!!!

Ekipa Małej Ligi XC

 

 

Szczegóły

Data:
8 kwietnia 2017

Miejsce

Łyse Góry Karczew
Łyse Góry
Karczew,