Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

8 września – Otwock, Meran XC

8 września 2018

Już po raz piąty spotkamy się w Otwocku na górze Meran! To tutaj, w styczniu 2016 r wszystko się zaczęło! To miejsce jest więc dla nas szczególne i zawsze będziemy traktować je wyjątkowo w kalendarzu imprez. Jak zwykle nie zabraknie też ZŁOTYCH KALESONÓW, które już tradycyjnie będą – oprócz medali – dodatkowym trofeum dla najlepszych zawodników 🙂

Ci z Was, którzy brali udział w poprzednich edycjach na Meranie wiedzą, że jest to jedna z najciekawszych tras.

Długość jednej pętli wynosi ok. 3,5 km z sumą przewyższeń ok. 70 m. Trasa jest bardzo interwałowa i jest niewiele miejsc, w których da się odpocząć. W tym roku, przez długo utrzymujące się upały ściganie dodatkowo utrudni wysuszone podłoże i nieco więcej piachu w niektórych miejscach. Dużo technicznych fragmentów, szybkie zjazdy i mocne podjazy… single, korzenie i oczywiście słynna hopa zakończona dwiema ciasnymi bandami tuż przy miasteczku zawodów. To tylko wybrane walory tej trasy!!!

Dla Dzieciaków z kategorii Kids pętla jak zwykle będzie nieco krótsza i łatwiejsza 🙂

Ogólny program zawodów

09:00 start imprezy, zgłaszanie uczestników w biurze zawodów

10.00 wyścig 1 – kategorie: Kids D1, D2, C1, C2

11.00 wyścig 2 – kategorie: juniorka młodsza, młodzik, młodziczka

12.00 wyścig 3 – kategorie: (kobiety) juniorka, elita, Ladies, (mężczyźni) junior młodszy, masters II, masters III, masters IV

14.00 wyścig 4 – kategorie: junior, elita, masters I

Podział na kategorie wiekowe dostępny w regulaminie

Uwaga!!! ILOŚĆ RUND!!!
wyścig 1 – 2 rundy KIDS
wyścig 2 – 2 rundy
wyścig 3 – 4 rundy
wyścig 4 – 6 rund

Dekoracje po poszczególnych wyścigach.
Po zakończeniu ostatniego wyścigu – dekoracja pozostałych kategorii, których wcześniej nie uda się udekorować, losowanie upominków dla zawodników i zakończenie imprezy.

Na zawody dostaniemy się od ulicy Reymonta na wysokości numeru 122. Na ul. Reymonta po stronie lasu (wzdłuż całej ulicy) będzie można parkować samochody (zwracamy się ze szczególną prośbą o nie zastawianie posesji).

Tym razem będziemy ścigać się również o Puchar Rady Miasta Otwocka. Miasto Otwock wsparło ósmy etap naszego cyklu, a Rada miasta objęła nad wyścigiem patronat.

Serdecznie zapraszamy

Ekipa Małej Ligi XC

Szczegóły

Data:
8 września 2018

Miejsce

Otwock – Meran
Góra Meran
Otwock, mazowieckie Polska
+ Google Map