Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

9.06 – Wólka Mlądzka XC

9 czerwca 2018

To już półmetek naszego cyklu!!! Na 5 etap Małej Ligi XC zapraszamy do Wólki Mlądzkiej. Będzie to już druga premierowa trasa w tym roku i znów inna od pozostałych.

Miejsce to pokazał nam Arek Witkowski (znany Wam z naszego partnerskiego sklepu Auto-Kowalczyk). Arek, jako rodowity mieszkaniec Otwocka i według nas jeden z najlepszych eksploratorów rowerowych ścieżek dopiero niedawno odkrył to miejsce i sam był zaskoczony, że pod nosem są takie tereny do XC 🙂

Trzeba przyznać że miejsce to upodobały sobie również dziki i „trochę” przyczyniły się do obecnego kształtu samej trasy 🙂

Wspólnie więc z dzikami 😉 przygotowaliśmy dla Was rundę o długości ok. 3,5 km i sumie przewyższeń ok. 50 m.

Początek rundy jest dość płaski i szeroki co pozwoli na rozciągnięcie stawki. Po około 700 m mijamy miasteczko zawodów i wjeżdżamy w singiel, który zaprowadzi nas przez niewielkie wzniesienie do krótkiego zjazdu i szybkiej nawrotki. Zaraz potem czeka nas podjazd, z którego będzie techniczny zjazd zakończony dwiema muldami. Tutaj mniej doświadczeni kolarze będą musieli uważać.

Kolejne 400 m to odcinek, na którym będzie można chwilę odpocząć, aby zaraz zmierzyć się z najtrudniejszym i najbardziej wymagającym podjazdem na pętli. Ze szczytu wzniesienia będzie stromy zjazd do ścieżki biegnącej w sąsiedztwie mokradeł. Tutaj do szybkiej jazdy będą Was dopingować komary… staaaaada komarów 🙂

Za chwilę czeka Was kolejna agrafka góra-dół-góra z technicznym podjazdem mini wąwozem. Kolejne 300 m to szansa na łyk wody z bidonu i wyrównanie oddechu.

Do końca rundy zostaną nam już „tylko” dwa podjazdy i dwa szybkie zjazdy, z których drugi będzie kończył się niemalże w miasteczku zawodów zaraz przed linią mety.

Profil trasy poniżej

Ze względu na wysokie temperatury i brak opadów nawierzchnia nie będzie łatwa, dlatego staraliśmy się wytyczyć niemalże całą pętlę po w miarę utwardzonych ścieżkach. Nie zabraknie jednak fragmentów z piachem i elementów miękkiej ściółki.

Ogólny program zawodów

09:00 start imprezy, zgłaszanie uczestników w biurze zawodów

10.00 wyścig 1 – kategorie: Kids D1, D2, C1, C2

11.00 wyścig 2 – kategorie: juniorka młodsza, młodzik, młodziczka

12.00 wyścig 3 – kategorie: (kobiety) juniorka, elita, Ladies, (mężczyźni) junior młodszy, masters II, masters III, masters IV

14.00 wyścig 4 – kategorie: junior, elita, masters I

Podział na kategorie wiekowe dostępny w regulaminie

Dekoracje odbędą się po poszczególnych wyścigach.
Po zakończeniu ostatniego wyścigu dokonamy dekoracji pozostałych kategorii, których wcześniej nie uda się udekorować. Na koniec nastąpi losowanie upominków dla zawodników i zakończenie imprezy.

WAŻNE!!! – ilość rund w poszczególnych wyścigach!!!

Wyścig 1 – 2 rundy dla kategorii Kids – rundy skrócone i łatwiejsze

Wyścig 2 – 2 rundy normalne

Wyścig 3 – 4 rundy normalne

Wyścig 4 – 6 rund normalnych

 

Na wyścig najlepiej dojechać wpisując w nawigacji adres: Otwock, ul. Żeromskiego 131.

Parking dla Waszych samochodów będzie umiejscowiony po drugiej stronie ulicy rozgrywanego wyścigu dlatego bardzo prosimy o ostrożność przy przechodzeniu przez ulicę.

Serdecznie zapraszamy!

Ekipa Małej Ligi XC

Szczegóły

Data:
9 czerwca 2018

Miejsce

Wólka Mlądzka
Otwock Żeromskiego 131, Polska + Google Map