Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Wiązowna, Zagórze

5 sierpnia 2017

Zapraszamy na piąty etap cyklu Mała Liga XC, który odbędzie się już 5 sierpnia w Zagórzu, w gminie Wiązowna.

Teren ten jest dobrze znany nie tylko okolicznym kolarzom. Niektórzy z Was pewnie nie raz przejeżdżali tędy jadąc szlakiem nieopodal szosy „lubelskiej” w stronę góry „Sobotów”, na której w maju odbył się trzeci etap naszego cyklu.

Obszar ten ma gigantyczny potencjał i daje możliwość wytyczenia bardzo ciekawej i wymagającej trasy XC na niezwykle małej i zwartej przestrzeni, co z pewnością jest wygodne dla kibiców.

Na zawody dostaniemy się od Szosy Lubelskiej. Jadąc od strony Warszawy po ok. dwóch km od skrętu z Traktu Brzeskiego w Szosę Lubelską  skręcamy w prawo w ul. Zagórską. Jedziemy do samego końca (ok. 2 km), gdzie zobaczycie już miasteczko zawodów i zostaniemy skierowani na parking.

Trasa tylko z pozoru wydaje się dość łatwa, ale możemy zapewnić, że nie będzie zbyt wiele miejsc na złapanie oddechu.
Początek rundy prowadzi dość szeroką drogą, która po paruset metrach przechodzi w malowniczy singiel by znów dojechać do szerszego leśnego duktu, na którym będzie można wyprzedzić. Później czeka nas kilka zakrętów, które raczej nie pozwolą na złapanie rytmu. Trasę poprowadziliśmy w taki sposób aby bez problemu można było wyprzedzać. Oprócz walorów technicznych trasa jest również bardzo malownicza. W pewnym momencie singiel zaprowadzi nas nad urocze jeziorko w samym sercu lasu. Na rundzie znajduje się sporo krótkich i sztywnych podjazdów, które naszpikowane korzeniami są jeszcze trudniejsze do podjechania. Nie będzie wstydu, jeśli na ostatnim podjeździe podprowadzicie rowery, ponieważ jest napraaaawdę stromy.
Rundę kończymy prawdziwym roller coasterem, który dla niektórych może być technicznym wyzwaniem.
Uwaga!!! ILOŚĆ RUND!!!
wyścig 1 – 2 rundy KIDS
wyścig 2 – 2 rundy
wyścig 3 – 4 rundy
wyścig 4 – 6 rund

Ogólny program zawodów

09:00 start imprezy, zgłaszanie uczestników w biurze zawodów

10.00 wyścig 1 – kategorie: Kids D1, D2, C1, C2

11.00 wyścig 2 – kategorie: juniorka młodsza, młodzik, młodziczka

12.00 wyścig 3 – kategorie: (kobiety) juniorka, elita, Ladies, (mężczyźni) junior młodszy, masters II, masters III, masters IV

14.00 wyścig 4 – kategorie: junior, elita, masters I

Podział na kategorie wiekowe dostępny w regulaminie.

Dekoracje po poszczególnych wyścigach.
Po zakończeniu ostatniego wyścigu – dekoracja pozostałych kategorii, których wcześniej nie uda się udekorować, losowanie upominków dla zawodników i zakończenie imprezy.

Poniżej krótki filmik z objazdu trasy

Zapraszamy do zapisów

Pozdrawiamy

Ekipa Małej Ligi XC

Szczegóły

Data:
5 sierpnia 2017

Miejsce

https://goo.gl/maps/nNeWBdSmQDN2
Wiązowna, Zagórze,